Trije prašički so se zbrali
in predstavo zaigrali.
Mami pujsi so še v objem skočili,
potem pa na svojo pot krenili.

Volk načrte je prekrižal
in zelo se jim približal.
Sapo močno je zajel,
hiške podirati začel.
A pujski složno skupaj so stopili
in se na koncu zmage nad volkom veselili.

V mesec aprilu smo se posvetili pravljici Trije prašički. Vsi poznamo zgodbo o 3 prašičkih, naj vam pa povemo, da obstaja več različic. Otroke je šokirala tista, v kateri volk požre prvega in drugega prašička. Pa kako so se zabavali, ko so v eni videli ilustracijo volka, ki ves žalosten hladi opečen rep v mrzli vodi. Pri vsaki prebrani zgodbi so z zanimanjem čakali konec, saj niso vedeli ali si bo vsak zgradil svojo ali ostanejo vsi v eni hišici. Postali so pravi kritiki in težko smo izbrali najboljšo zgodbo.

Nekaterim niso bile všeč ilustracije, nekaterim samo dogajanje, zaključek itn. Otroci so v vrtec prinesli svoje igrače, prašičke, volke,… Naučili smo se ples: Pujs v mlaki. Iz kartona smo si izdelali 3 malo večje hiške, z vejic, slame in opeke. Zaigrali lutkovno igro in si ogledali lutkovno predstavo.

Skupaj smo ustvarili velik plakat o pujskih in jih pobližje spoznali. Najbolj je bilo otrokom všeč ko so lahko oponašali pujska kako se velja po blatu.

Spisala Urška Podpečan