Skoči na glavno vsebino

Naš vrtec Lehen je obiskal g. Boštjan Gorenšek , ki je priljubljen avtor otroških pravljic. Ponovno, kot vsako leto do sedaj, so že v mesecu decembru, njegovo knjigo prejeli vsi otroci koroških šol in vrtcev. To je že njegova tretja pravljica, tokrat z naslovom “Kako je vilin Tjan razveselil Lili”. Otrokom jo je na zanimiv način pripovedoval preko ilustracij in poudaril, kako zelo pomembno je skupno branje za razvoj
otroka ter njegovo uspešnost v šoli in življenju. Otroci so njegovemu pripovedovanju z navdušenjem prisluhnili. Ob koncu našega druženja so mu lahko zaupali skrite želje, ki jih bo prenesel Vilin Tjanu- in morda se uresničijo.


Preživeli smo krasno pravljično dopoldne. Ob njegovem odhodu nas je obdaril še s knjigicami iz preteklih let. Za njegov obisk se zahvaljujemo mamici našega Matica, ki ga je povabila v vrtec.

Zapisala: Patricija Vrenčur

Dostopnost