Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 25.1.2024, je nas v okviru sodelovanja s študenti medicine Slovenije, v športni dvorani v Osnovni šoli Brezno -Podvelka obiskalo 5 študentov medicine. Tam so se zbrali otroci 2. starostnega obdobja iz vrtcev Brezno, Podvelke, Ožbalta in Lehna. K otrokom iz vrtca Kapla pa so se odpravili po našem obisku.
Projekt Medimedo je namenjen otrokom, katerim študentje medicine preko igre prikažejo obisk pri zdravniku.

Na ta način otrokom pomagamo premagati strah pred zdravniki in zdravniškimi pregledi, ki pa marsikateremu otroku povzročajo velike težave. Otroci so ta dan v vrtec prinesli svoje plišaste igrače, katerim smo izdelali tudi zdravstvene kartice. S svojim pliškotom so počakali v čakalnici ,
ko so prišli na vrsto so povedali, kakšne so njihove zdravstvene težave.

Medimedo zdravniki so vsako igračko posebej pregledali in se posvetovali o njenih težavah. Otroci so spoznali delo zdravnikov, med drugim pa tudi pripomočke, ki jih uporabljajo pri pregledih v ambulantah. Na delavnicah so otroci z zanimanjem sodelovali in pri tem uživali. Upamo, da je bil namen delavnic dosežen in da smo vsaj malo premagali strah pred zdravniki.

Zapisala: Patricija Vrenčur

Dostopnost