Skoči na glavno vsebino

V sredo, 4. 10. 2023, smo vsi oddelki našega vrtca izvedli jesensko srečanje s starši. To leto nekoliko drugače.

Dobili smo se pred Osnovno šolo Brezno-Podvelka. Tam so nas pričakali gasilci, reševalci in policisti. Starši in otroci so si lahko ogledali avtomobile in opremo. Policisti so s seboj pripeljali tudi pse. Otroci so na vse svoje »zakaj-je« dobili ustrezne »zatoje«.

Nato se nam je pridružila tudi Pika Nogavička. Skupaj z otroki so zaplesali, nato pa se je Pika izgubila.

Policisti so jo s pomočjo psov uspešno našli. Pika pa je našla palačinke. Ker so si jih zaželeli tudi otroci se je Pika odločila, da bo spekla palačinke. Najprej s plesom, nato pa je zakurila ogenj. Ampak, ker je to nevarno početje, so jo je ustavila gasilka in skupaj z gasilci pogasila ogenj. Pri tem pa je Pika padla in se poškodovala. Na pomoč so ji priskočili reševalci in ji povili nogo. Tako je Pika ugotovila, da mora vedno povedati kam gre, da ne sme sama kuriti ogenj.

Za zaključek pa so se otroci vseeno pogostili s palačinkami, ki so jih pripravile vzgojiteljice.

Spisala Andreja Javornik

Dostopnost