Skoči na glavno vsebino

V vrtcu Brezno smo si v skupinah Zmajčki in Pikapolonice zastavili veliko vprašanj zakaj, na
katere smo skozi cel teden iskali in našli tudi vse zatoje. V ponedeljek smo spoznavali zakaj je
dobro jesti sadje, in si v jedilnici šole sami pripravili slastno sadno kupo. V torek smo se
zabavali in veselili ob igri z igračami, ki so jih otroci prinesli od doma.

V sredo smo ob obisku lokalnega čebelarja Janka Verdinek, spoznavali zakaj je med sladek.

V četrtek so nam učenci drugega razreda OŠ Brezno z učiteljico Suzano preko poligona v učilnici, s plesom in igro s kockami pokazali, da je tudi učenje lahko zabavno.

Teden pa smo zaključili z druženjem s starostniki DSO Hmelina Radlje ob Dravi v igralnici in spoznali zakaj moramo imeti radi starejše. Pripravili smo si različne delavnice, ki so spodbudile sodelovanje otrok s starostniki, skupaj prebrali pravljico Rad imam babico, z plesom in petjem pokazali kaj znamo in se starostnikom zahvalili za obisk z risbicami. Otroci so v tednu otroka pridobili veliko novih in bogatih izkušenj in kar je najpomembnejše spoznali da na vsak Zakaj, njegov Zato najlažje najdemo skupaj.
Vzgojiteljice Vanja Martini, Ana Kočunik, Klavdija Peklar, Maja Gudlin

Dostopnost