Skoči na glavno vsebino

V okviru Evropskega tedna mobilnosti, smo pomen te teme spoznavali tudi v naši skupini. Pripravili smo si plakat in dnevno ob jutranjem krogu ugotavljali, kako smo na določen dan prišli v vrtec. Poleg tega smo spoznavali pomen besede mobilnost in kako pomembno je, da za ohranitev zdravega in čistega okolja, uporabljamo čim manj avtomobilov.
Seznanili smo se z prometnimi znaki in si v igralnici oblikovali cesto, kjer so otroci preko domišljijske igre, spoznavali pravila v cestnem prometu.
V sodelovanju s starši, smo obiskali mehanično delavnico Avto-market Rebernik, kjer nam je gospod Miran Šarman predstavil njihovo delo in nam pokazal, vse kar avtomehaniki potrebujejo za popravilo avtomobilov. Seveda pa smo si ogledali tudi nove avtomobile in motorje, ki so bili otrokom najbolj všeč.


Dnevno smo se zabavali ob pesmici Avtobus in preko gibalne igre spoznavali pravila lepega
obnašanja na avtobusu ter spoštovanje starejših, bolnih ljudi.
Preko pesmice Kolesarska (Mira Voglar), smo spoznali tudi prevozno sredstvo kolo, ki so ga otroci
ustvarjalno likovno upodobili z različnimi oblikami iz kartonskih izrezkov.
Teden mobilnosti smo zaključili z Množičnim tekom – začni mlad, tekmuj pošteno, v sodelovanju z
Atletsko zvezo Slovenije. Skupaj z otroki iz skupine Pikapolonice, smo si pripravili zabavno
tekmovanje (prevoz otrok z vrečami na cilj), se poigrali z” sankanjem” po zeleni travi ter ob uspešnem
zaključku otrokom podelili medalje in priznanja.

Vzgojiteljici Klavdija Peklar in Maja Gudlin

Dostopnost