Atletska zveza Slovenije je tudi letos pripravila množično akcijo, s katero spodbuja otroke k prvim atletskim korakom in želi ozavestiti sodelujoče o pomenu zdravega načina življenja. Tako smo tudi mi v vrtcu Podvelka, v četrtek, 26. 9. 2024, izvedli množični tek, katerega letošnja tema je bila »Začni mlad, tekmuj pošteno«.

Že pred zajtrkom smo se v skupini pogovarjali o pričakovanem dogodku, takoj po malici pa smo se odpravili na daljši pohod.

Odšli smo na pohod do kmetije Lušenk, kjer smo na travniku začeli z razgibavanjem in preko zgodbe »skuhali jesensko juho«, sledilo je ogrevanje, da smo si ogreli vse mišice. Nato pa smo začeli s tekmovanjem. Otroci so se preizkusili v teku na 20m, 30 m, 60 m in pa 100 m. Otroci so v celoti  upoštevali navodila in komaj dočakali začetek tekmovanja.

Po končanem teku je sledilo sproščanje mišic nog in hrbta. Za konec so se otroci prepustili vodeni vizualizaciji »Sprehod po naravi« in poslušanju zvokov iz narave.

Po uspešno zaključenem množičnem teku so otroci prejeli diplome za njihov trud.

Zapisala Iris Koziker Salihović