V tednu od 16.08. do 20.08.2024 je bil teden mobilnosti in v vrtcu smo na to temo ustvarjali iz odpadne embalaže, peli pesmico o avtobusu, obroče smo spremenili v volane, da smo lahko z njimi »vozili« po igralnici ob glasbi. Ker pa je bilo skoraj cel teden slabo vreme, smo prilagodili dejavnosti in se s poganjalčki vozili v vrtcu. Proti koncu tedna, ko je posijal sonček pa smo se vozili z našimi »vozili« pred vrtcem, gradili ceste ter se igrali z avtomobilčki v pesku in v petek smo imeli kolesarski dan na igrišču, kjer smo v sodelovanju s športnim društvom izvedli kolesarjenje.

Najprej smo se pogovorili o tem, kaj mora imeti kolo in o naši varnosti na kolesu. Potem pa so se otroci preizkusili na kolesarskem poligonu in tisti, ki je bil najbolj spreten je lahko šel v spremstvu predstavnika kolesarit po kolesarski stezi. Otroci so uživali, saj smo preživeli res čudovito športno dopoldne v družbi predstavnika športnega društva, Boštjana Volmajerja.

Zapisala Petra Garmut